top of page

Klorlanmış Polietilen (CPE)

CPE (Chlorinated Polyethylene / Klorlanmış Polietilen), klorlama reaksiyon bazlı termo plastik elastomerin yeni bir çeşididir. Beyaz renkli, nontoksik ve kokusuzdur. Özel yapısı sayesinde, üstün fiziksel ve kimyasal performans sergilemektedir. Son zamanlarda, CPE; ağırlıklı olarak Plastik ve Kauçuk ürünlerde kullanılmakta ve kullanıcılar tarafından uygun fiyat ve üstün performansı sebebiyle tercih edilmektedir.

CPE çeşitlerimiz: WEIPREN RESIN (Plastik) ve WEIPREN CM (Kauçuk)

 

 

WEIPREN RESIN

Avantajları

  • Esneklik ve darbe/çarpma direnci çok iyi,

  • Üstün doldurma kapasitesi,

  • Düşük sıcaklık performansı ve hava şartlarına karşı dayanıklılığı iyi,

  • Yüksek alev geciktirici özelliğe sahip,

  • PVC, PE ve ABS gibi polimerler ile uyumu çok iyi,

  • Üstün kimyasal dayanımı,

  • Yüksek dağılabilir ve işlenebilirdir.

WEIPREN RESIN, 9 farklı grade mevcuttur ve müşteri taleplerine göre de üretim yapılabilmektedir. Mevcut ürünler : CPE 6000, 3135, 8000, 8500, 2135, 2132, 6025, 5236, 7130A.

Kullanım Alanları 

PVC Modifikasyonu

Uygun maliyetli ve çok iyi darbe emici/darbye karşı dayanıklı olduğu için, genellikle sert plastik ürünlerde tercih edilmektedir. Örneğin; Plastik Profiller, Boru, Rakor ve tablo, Dış cephe kaplamasında, paslanmaya ve rutubete karşı dirençli ince duvar kaplamalarında kullanılmaktadır. WEIPREN RESIN, PVC'nin plastikleşme hızını artırmakla birlikte, işlenilebilirliğini ve PVC'nin düşük sıcaklıklardaki performasını ve hava şartlarına karşı direncini artırmaktadır. 

Alev Geciktirici ABS

WEIPREN RESIN, kendiliğinden bir alev geciktirici çeşididir ve alev geciktirici ABS ile uyumu çok iyidir. Alev geciktirici kullanım oranını azaltmaktadır. Alev geciktirici malzemelerin darbe mukavemetini azaltmadan doldurma kapasitesini artırmaktadır. Weipren 2135 ve Weipren 2132 ürünleri iyi sıcaklık kararlılığına, orta düzey akıcılığa, yüksek doldurma kapasitesine, ABS ile adaptasyonu iyidir. Alev geciktirici ABS ile kullanımına uygundur. 

Manyetik Ürünler

WEIPREN RESIN 7130A, Ferrit tozu için yüksek düzeyde doldurma kapasitesine sahiptir. WEIPREN RESIN ile üretilen manyetik ürünler, üstün manyetik güce ve WEIPREN RESIN ile üretilen kauçuk ürünler, düşük sıcaklık esnekliğine ve iyi yumuşaklığa sahiptir. Çoğunlukla, buzdolabı sızdırmazlık bandı, manyetik pano ve bar gibi üretimlerinde kullanılmaktadır. 

Soft Ürünler

Üstün bir elastomer olarak, WEIPREN RESIN soft ürünlerin üretiminde direkt olarak kullanılabilir. WEIPREN RESIN kullanıldığı zaman plastikleştirici eklenmesine gerek kalmayacaktır. Çoğunlukla, su sızdırmaz bobin/rulo, ayakkabı ürünleri, plastik tel, sızdırmazlık bant, tente, branda ve diğer soft ürünlerin üretimlerinde kullanılmaktadır.

 

WEIPREN RESIN yapısı, PE ve diğer plastikler ile benzer molekül zincirine sahiptir. Bu sebeple de diğer plastik grupları ile adaptasyonu iyidir. WEIPREN 6025, PE gibi plastikler ile kullanılabilmektedir.    

 

Paketleme

25kg PP bag / 25 kg PE bag

500/600/750/900/1000kg Big Bag

25kg EVA ( düşük erime noktalı ) ( kauçuk müşterileri için )

1 ve 1,5 tonluk Palet 

bottom of page