top of page

Poliüretan Taban Sistemleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poliüretan, Diizosiyanat ( diisocyanate ) ve Poliol ( polyol ) kimyasalların tepkimesi ile meydana gelen, kullanım amacına göre bu karışıma çeşitli katkı maddelerin eklenerek esneklik, yumuşaklık, sertlik, yanmaya karşı direnç vb özelliklerin katılabileceği, yüzlerce kullanım alanı olan, günlük hayatta sıklıkla kullandığımız ürünlerin hammaddesini oluşturan önemli bir polimerdir.
 

Termoplastik Poliüretan, Yapıları itibariyle sert ve yüksek yoğunluklu, darbeye maruz kaldıklarında belirli oranda esneyebilen ve basınç üzerinden kalkınca eski halini alabilen poliüretanlardır. Ayrıca, bu tip poliüretan malzemeler, sürtünmeye ve aşınmaya karşı dirençli, uzama kapasiteleri yüksek, sıcaklığa belirli ölçüde dayanabilen ve darbe emici yapıya sahiptirler. Bu özelliklerden dolayı otomotiv, zemin kaplama ve ayakkabı gibi farklı endüstrilerde kullanılabilmektedir.

 

Ayakkabı Sanayii için; Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda çeşitli yoğunluk, esneklik ve dayanıklılığa sahip Poliüretan ( PU ) ve Termoplastik Poliüretan ( TPU ) tedarik etmekteyiz.

Ayakkabı tabanı
Poliüretan Sistemleri
Polyol ve ISO
Polyurethane Systems

Sert Yazlık, Kışlık, Baharlık Poliüretan taban sistem ( Poliol + İzosiyanat + Katalizör ) detayları için iletişime geçiniz.

bottom of page